Velux
Fakro

Montaż i wymiana okna dachowego

Montaż okien dachowych wydaje się być dość prostą czynnością dobrze znaną dekarzom. Jak pokazuje praktyka oraz ilość wykonywanych poprawek przez  firmę Bemar, wynikających z błędów, zaniedbań oraz braku wiedzy wykonawczej i doświadczenia, nadal jest to skomplikowany element w montażu okien dachowych. Korzystamy z wieloletniej praktyki i  doświadczenia zdobytego u producenta po przez specjalne szkolenia dekarskie. Szkolimy się w zakresie nowych produktów oraz zmian wprowadzanych przez producentów. Korzystamy z oryginalnych produktów producentów oraz systemowych rozwiązań na które producenci dają wieloletnie gwarancje. Dziś okna Dachowe to nie tylko podstawowe materiały do budowy domu, ale cały system elementów montażowych zapewniających szczelność połączenia okna dachowego z połacią dachu oraz docieplenie rejonu wokół okna co jest ważne przy realizowaniu obiektów o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych.

 

 

 

 

 

 

Wyrównanie szczelin w oknie dachowym

Podczas montażu okien dachowych następuje bardzo istotny moment, ustawienia szczelin pionowych i poziomych.  Jest to jedyny i prawidłowy  sposób aby  zapewnić  w całym przyszłym okresie użytkowania  okien dachowych prawidłową pracę zawiasów, zamków oraz uszczelek. Pominięcie tego etapu naraża zawiasy na szybsze zużycie, uszczelki i elementy  drewniane na duże tarcie co je uszkadza, a pomieszczenie naraża na wychłodzenie i zwiększa koszty ogrzewania.  Jedyną skuteczną metodą skorygowania szczelin w oknie dachowym jest zdemontowanie pokrycia dachowego wokół okna, zdemontowanie kołnierza uszczelniającego, ustawienie ościeżnicy i ponowny montaż.

 

Programowanie urządzeń elektrycznych

W ofercie producentów istnieje cała gama sterowników oraz zestawów umożliwiających sterowaniem zarówno oknami jak i roletami wewnętrznymi , zewnętrznymi.  Ich dobór zależny jest od potrzeb Klienta i możliwości technicznych. Dobre zaplanowanie i prawidłowa instalacja zapewni Państwu komfortowe użytkowanie własnego domu czy mieszkania.  Jeżeli zamieszkujecie  Państwo już swój dom, a chcecie skorzystać z komfortowego systemu sterowania okien czy rolet i wykonać to bez ingerencji w istniejące wykończenie wnętrz bez elektryka i malarza możemy zaproponować produkty zasilane za pomocą baterii solarnych.