Velux
Fakro

Naprawa okien dachowych, uszkodzonych zawiasów i zamków

Zawiasy i zamki w każdym oknie to serca tych urządzeń. Od ich prawidłowej pracy zależy działanie całego okna, dlatego nie należy zapominać o smarowaniu tych ruchomych części. W przeciwnym razie szczególnie w oknach dachowych po otwarciu okna nie jest możliwe jego zamknięcie co grozi zalaniem pomieszczenia.  W takim przypadku należy wymienić komplet zawiasów w oknie.

 

Jednocześnie należy zauważyć, że przyczyną przyspieszonego starzenia się zawiasów jest zły montaż okien to znaczy nie ustawienie prawidłowych szczelin pionowych i poziomych , które możliwe jest tylko na etapie montażu.

 

W celu prawidłowego doboru zawiasów, należy dokładnie podać opis okna z tabliczki znamionowej okna, która jest umieszczona na skrzydle okna dachowego. Da to Państwu i nam 100% pewność, że zamówione elementy będą pasowały do zamontowanych okien

Wymiana uszczellek i filtrów

W starszych modelach okien dachowych producenci montowali zaledwie pojedyncze uszczelki. Obecnie ze względu na podwyższone normy w zakresie oszczędności energii, część okien tańszych posiada dwie uszczelki, natomiast okna w wyższych cenach wyposażono fabrycznie w trzy uszczelki.W zakresie naszej oferty proponujemy montaż trzeciej uszczelki w modelach okien których jest to możliwe oraz wymianę starych, zużytych uszczelek na nowe co w znaczącym stopniu poprawia izolowanie pomieszczenia przed wychładzaniem się z powodu napływu przez uszczelki nadmiernej ilości powietrza.Oprócz uszczelek obwiedniowych w oknach dachowych występują również filtry dzięki którym do pomieszczenia nie dostają się kurz, sadze, owady latające i drobiny śniegu w okresie zimy.

Aby jednak nie zablokować całkowitego napływu powietrza, należy raz w roku czyścić filtry a po upływie pięciu lat dokonać ich wymiany.  W oknach dachowych VELUX występują jeszcze uszczelki klapy wentylacyjnej również po okresie około 10 lat ulegają zniszczeniu i należy poddać je wymianie.

                       

Do prawidłowego dobrania uszczelki, należy dokładnie podać tabliczkę znamionową okna, która jest umieszczona na oknie przez producentów. Da to Państwu i nam 100% pewność, że zamówione elementy będą pasowały do zamontowanych okien.